Płyta Warstwowa

Prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową płyty warstwowej ściennej i dachowej z rdzeniem styropianowym i poliuretanowym obustronnie oblachowanej.

Oferujemy transport, docięcie do żądanych wymiarów oraz montaż.

Płyta warstwowa jest wykorzystywana do budowy pomieszczeń gospodarczych, magazynowych, inwentarskich i biurowych. Bardzo dobre parametry techniczne płyt warstwowych w obustronnych okładzinach metalowych z rdzeniem izolacyjnym ze sztywnej pianki poliuretanowej sprawiły, że są obecnie najczęściej stosowane przez inwestorów budowlanych.

Przedstawiamy tylko kilka zalet użytkowania płyt warstwowych:
1. Obniżenie kosztów budowy w stosunku do budownictwa tradycyjnego. Zminimalizowane zostają też koszty załadunku-rozładunku, a także transportu, ponieważ zmniejszona grubość(objętość) płyt pozwala na maksymalne wykorzystanie ładowności środków transportu.
2. Czas realizacji inwestycji został znacząco skrócony nawet do kilku tygodni.
3. Skutecznie zatrzymuje ciepło w budynku oraz ułatwia kontrolowanie temperatury wewnątrz budynku, co jest szczególnie ważne np. w budynkach mroźni.
4. Płyta warstwowa posiada wysoką wytrzymałość na ściskanie oraz ścinanie. Ponad to nie wykazuje znaczących zmian parametrów technicznych w trakcie długoletniego użytkowania
5. Ze względu na specjalną budowę pianki poliuretanowej przenikanie wody jest bardzo niskie. Przepuszczalność jest dodatkowo redukowana przez metalowe, obustronne okładziny płyt, które stanowią szczelną przegrodę dla wilgoci.
6. Izolacja ze sztywnej pianki poliuretanowej jest odporna na działanie wielu środków chemicznych, rozpuszczalników oraz olejów.
7. Płyta warstwowa spełnia standardy higieniczne, jest odporna na rozwój pleśni i robactwa.
8. Niewielki ciężar płyt warstwowych z rdzeniem ze sztywnego poliuretanu powoduje zmniejszenie obciążenia konstrukcji. Pozwala to projektantom stosować lżejsze oraz oszczędniejsze rozwiązania konstrukcji nośnej budynku.